O nas

ANIMACYJNY TEATR TANECZNY

ANGAŻUJEMY DZIECI

WSPIERAMY NAUCZYCIELI

W Tańcobajkach® to widzowie – dzieci są głównymi bohaterami wydarzenia. Oglądają, naśladują proste gesty i kroki taneczne, wspólnie z aktorami i animatorami tworzą kolejne sceny spektaklu. Jest to zabawa przystępna, dynamiczna i angażująca wszystkich uczestników. Współtworzenie sprawia również, że dzieci z dużą uwagą śledzą historię, przeżywają więcej emocji i mogą doświadczyć siły grupy.

Tańcobajki® to doświadczenie wielowymiarowe: teatralne, muzyczne, taneczne. Warto jednak podkreślić, że poza dbałością o dobrą jakość na poziomie artystycznym, dbamy o dobre przesłanie tekstów, staramy się poruszać kwestie ważne w rozwoju i wychowaniu dzieci. Tematy te to między innymi: poczucie własnej wartości, mierzenie się z lękiem/strachem oraz podejmowanie wyzwań czy akceptacja siebie i innych. Chcąc wspierać proces edukacji, przekazujemy nauczycielom/opiekunom grup autorski scenariusz  z propozycjami ćwiczeń i zabaw. Dzięki niemu łatwiej powrócić i w pełni wykorzystać zagadnienia poruszane w spektaklu.

Tańcobajki® to także autorska muzyka, wydana na płytach CD, które zostały objętych patronatem m.in. TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, Bliżej Przedszkola, Qlturka.

Pomysłodawca

od 20 lat pracuję jako pedagog, animator, instruktor. Jestem zawodowym wodzirejem (zapraszam Projekt Wodzirej). Tańcobajki® to mój autorski pomysł, który zrodził się z pasji do teatru i tańca. Łącząc te dziedziny stworzyłem nową formę spotkania z kulturą i sztuką dla dzieci.

Dbam, aby Tańcobajki® miały wysoki poziom artystyczny, dlatego do współpracy zapraszam profesjonalistów i pasjonatów.

Dawid Modrzejewski